TITULINIS SVEIKINIMAI ORG. KOMITETAS ISTORIJA KOMANDOS STADIONAS ENGLISH


Lietuvos žolės riedulio federacija švenčia 30-metį

Laikas bėga neatsigręždamas... Šį rudenį Lietuvos žolės riedulys švenčia 30-ties metų jubiliejų, 30 organizuoto ir sunkaus darbo metų, kurių dėka nedidelės riedulio šeimos aktyvas sugebėjo įteisinti šią sportą šaką Lietuvoje, kruopščiu trenerių ir visuomeninkų darbu išgarsinti Lietuvą, kaip žolės riedulio citadelę Europoje ir pasaulyje.

Per tuos metus žolės riedulio sportas patyrė didžiulius išbandymus, praradimus, nesėkmes, tačiau šiai sporto šakai ištikimiausių žmonių atsidavusiu darbu kasdienėse treniruotėse ir varžybose pavyko iškovoti svarių pergalių tiek buvusios SSRS pirmenybėse, tiek atkūrus Nepriklausomybę Lietuvoje, Europos ir pasaulio čempionatuose. Kelio pradžia... 1977 metais gydytojas, treneris, rašytojas ir žolės riedulio puoselėtojas, riedulininkų švelniai vadinamas „tėvu“ Feliksas Paškevičius subūrė Šiaulių merginas į komandą ir pradėjo šį kelią, nelengvą, bet prasmingą...

1985 ir 1987 metais – legendinė Šiaulių „Tauro“ moterų komanda iškovoja SSRS pirmenybių bronzos medalius ir SSRS taures (2 kartus).

1987 ir 1989 metais Lietuvos vardą Europa ir pasaulis pirmąkart išgirsta, kai Londone, Europos čempionate bronzos medaliai įteikiami Onutei Šimkutei – Kanaporienei ir Virginijai Povilonytei – Čaikauskienei, o Kanadoje pasaulio jaunimo čempionate bronzos medaliais pasipuošia gintarinio krašto atstovės Rasa Baniulytė – Čepienė, Rasa Kriščiunaitė ir Ramunė Pilkauskaitė – Beržanskienė bei Lietuvos nusipelnęs treneris Rimantas Čaikauskas, 20-ojo amžiaus geriausias Šiaulių miesto treneris.

1995 metais Europos padangėje nugriaudėjo griaustinis – legendinis Šiaulių „Tauro“ moterų žolės riedulio klubas iškovojo žemyno klubų čempionato „A“ diviziono varžybų bronzos medalius ir tai įvyko žolės riedulio Mekoje – Olandijoje!

1995–2007 metais šalies moterų čempionato nugalėtojos su pertraukomis rungtyniauja elitiniame Europos moterų klubų čempionato divizione, o šiais, jubiliejiniais metais Šiaulių „Gintros – Strektės – Universiteto“ klubo riedulininkės, vadovaujamos šalies nusipelniusio trenerio Vaidoto Vaičeliūno vėl grįžo į pajėgiausiųjų gretas.

1998 metais Lietuvos moterų nacionalinės rinktinės debiutas Europos moterų čempionato atrankinėse varžybose Švedijoje buvo sėkmingas ir 1999 metais Vokietijoje finalinėse varžybose šalies rinktinė užėmė 8 vietą ir pelnė kelialapį į pasaulio čempionato atrankos turnyrą.

2002 metais Lietuvos moterų nacionalinė rinktinė Europos uždarų patalpų čempionate Prancūzijoje pirmąkart iškovojo sidabro medalius, o po metų debiutuodama pasaulio čempionate Vokietijoje užėmė garbingą 6-ają vietą.

1997–2007 metais Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė Europos uždarų patalpų čempionatų lyderė, jau eilę metų negrįžta namo be medalių. Jų kraitis įspūdingas, 5 čempionatuose iškovota – 1 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medaliai!

2003–2007 metais LŽRF kartu su sporto mokyklomis ir klubais gerai subalansavo šalies varžybų vykdymo sistemą ir nežiūrint vis mažėjančių valstybės biudžeto lėšų, sugebėjo vėl įsiveržti į Europos moterų žolės riedulio elitą – A diviziono varžybas, kur žaidžia pajėgiausios pasaulio ir žemyno šalys – Olandija, Vokietija, Ispanija, Anglija, Škotija, Belgija, Airija ir t. t.

LŽRF 30-tojo Jubiliejaus proga mes visi galime pasidžiaugti šalies jaunių ir jaunimo pasiekimais olimpinėje rungtyje – vasaros čempionatuose.

Lietuvos olimpinio rezervo rinktinės užsitikrino 2 metus atstovauti šalį Europos čempionatuose su aukščiausiu reitingu per visą LŽRF istoriją:
- 2007–2009 metais Lietuvos jaunių U-18 rinktinė – 6 vieta tarp 24 šalių rinktinių
- 2006–2008 metais Lietuvos jaunių U-16 rinktinė – 7 vieta tarp 24 šalių rinktinių
- 2006–2008 metais Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė – 7 vieta tarp 28 šalių rinktinių

Pasaulio ir Lietuvos sportas, tai sportininkų ir trenerių kova aikštelėse, stadionuose, tai nenuilstamas trenerių ir sporto organizatorių darbas kabinetuose, forumuose, konferencijose, kur negalima sustoti, atsikvėpti, nes tave nustums stiprieji ir galingieji...

Tas pats ir mūsų sporte. Pavyko pastatyti 3 žolės riedulio stadionus su sintetine danga Šiauliuose, Vilniuje ir Kėdainiuose. Šiauliuose ir Vilniuje federacijos aktyvas surengė net 5 Europos čempionatus, Baltijos šalių varžybas ir eilę kitų tarptautinių turnyrų. Taip buvo pritraukta papildomų biudžetinių ir rėmėjų lėšų (jų bendra suma jau peržengė kelis milijonus litų), šalies sporto ir visuomenės dėmesį.

Šalies klubams ir sporto mokykloms reikia labai susikoncentruoti į kūrybinį darbą, aktyviau veikti pritraukiant žaidėjus ir jų tėvus į veiklą, kurti naujus klubus su administracija ir žmonėmis, kurie norėtų dirbti savo komandai ir rieduliui. Patikėkite, klubo treneris – prezidentas su mobiliuoju telefonu ir lagaminėliu – jau atgyvena. Mes turime patraukti jaunus žaidėjus ir žaidėjas, jų tėvus į visuomeninę veiklą ir tam sudaryti sąlygas. Tai mūsų pradėto darbo tęsinys, kitaip liksime „amžinai jauni“ ir vieni, be ateities...

Rugsėjo 2–9 dienomis Šiauliuose įvyks Europos moterų žolės riedulio čempionato „Trophy“ varžybos, jose dalyvaus Prancūzijos, Belgijos, Baltarusijos, Austrijos, Čekijos, Škotijos, Rusijos ir Lietuvos rinktinės. Šiame čempionate komandos kovos dėl 3 kelialapių į papildomas Pekino olimpinių žaidynių atrankos varžybas, kurios įvyks 2008 metais Kanadoje, Rusijoje ir Azerbaidžane.

Lietuvos nacionalinės komandos olimpinės viltys tikrai nepalaidotos, juolab, kad svarbiausios varžybos vyks Šiaulių mieste. Lietuva turi puikias galimybes patekti į papildomą olimpinių žaidynių atrankos etapą.

Palinkėkime žaidėjams ir treneriams sėkmės, mūsų svajonių išsipildymo!


LITHUANIAN HOCKEY FEDERATION
Zemaites str. 6, LT-2600 Vilnius, Lithuania
Tel./Fax.: +370 5 2338257, E-mail: info@zoles-riedulys.lt