TITULINIS SVEIKINIMAI ORG. KOMITETAS ISTORIJA KOMANDOS STADIONAS ENGLISH


Su malonumu sveikinu dar kartą Šiauliuose susirinkusius žaidėjus, rėmėjus, žiniasklaidos atstovus ir oficialius asmenis. Lietuvos žolės riedulio federacija yra viena jaunesnių Europos žolės riedulio šeimos narių, bet ji jau surengė ne vieną turnyrą. Aš žinau, kad mes šiemet tikrai galime tikėtis dviejų dalykų: aukščiausios klasės riedulio ir labai šilto sutikimo, dėl kurio lietuviai tapo plačiai žinomi.

Tai antrasis Europos moterų žolės riedulio „Trophy“ čempionatas. Aš įsitikinęs, kad varžybos bus tokios pat nuožmios, kokios buvo prieš dvejus metus Baku. 2005 metų turnyrų rezultatai sustiprino mano tikėjimą, kad dėl naujos Europos čempionatų rengimo sistemos turnyrai bus įdomesni, atkaklesni, pakils bendras riedulio lygis Europoje. Aštuonios Šiauliuose žaisiančios komandos turi garbingą ir įspūdingą istoriją, tvirtai tikiu, kad per kiekvieną mačą vyks įtempta kova. Reikia paminėti, kad 3 komandos iš šio turnyro pateks į papildomą Olimpinių žaidynių atrankos turnyrą, kuris vyks kitą pavasarį. Tai - papildomas stimulas kovoti.

Susidomėjimas žolės rieduliu Europoje niekada nebuvo toks didelis, koks yra dabar. Vis daugiau milžiniškų Europos verslo ir pramonės korporacijų nori būti susietos su juo. Dar šiais metais Europos žolės riedulio federacija pradės Vyrų klubų čempionatą, netrukus tokias pat varžybas turės ir moterys. Tokio žingsnio į priekį žolės riedulys mūsų žemyne nebūtų žengęs, jei ne milžiniškos mūsų žaidėjų pastangos ir pasiaukojimas.

Tarptautiniai turnyrai reikalauja be galo daug sunkaus darbo. Niekada nesiliaunu stebėtis, kiek daug darbo ir pastangų žmonės įdeda, kad užtikrintų, jog tokie renginiai būtų neužmirštami. Europos žolės riedulio federacijos ir visų turnyre Šiauliuose dalyvausiančių šalių nacionalinių asociacijų vardu norėčiau išreikšti dėkingumą Lietuvos žolės riedulio federacijai, jos nenuilstančiam prezidentui Leonardui Čaikauskui bei jo sunkiai dirbančiam organizaciniam komitetui. Mes esame skolingi kiekvienam ir visiems, dėkojame Jums.

Mucha suerte!

Leandro Negre
Europos žolės riedulio federacijos prezidentas

Mieli čempionato dalyviai ir svečiai!

Šiauliai visada džiaugiasi svečiais, o sportininkais – ypač, nes jie dovanoja puikių reginių, azarto ir pergalės džiaugsmo akimirkų. Mūsų mieste yra gilios ir garbingos moterų žolės riedulio tradicijos, todėl, manau, neatsitiktinai čia šįmet vyksta šios sporto šakos Europos čempionatas. Tikimės Lietuvos rinktinės, kurios pagrindą sudaro šiaulietės, gražių pergalių. Taip pat sėkmės linkime mūsų miesto viešnioms - Škotijos, Čekijos, Prancūzijos, Belgijos, Austrijos, Rusijos, Baltarusijos sportininkėms.

Linkiu ryžtingos kovos ir įspūdingų varžybų visoms Šiauliuose besivaržysiančioms sportininkėms. Tegul Šiauliuose vykstantis Europos čempionatas jums įsimena ilgam, o mūsų miestas tegul būna ta vieta, į kurią visada norėtųsi sugrįžti. Sėkmingo čempionato!

Šiaulių miesto meras
Genadijus Mikšys

Mieli čempionato dalyviai ir svečiai,

sveikinu Jus atvykusius į Lietuvą!

Žolės riedulio geografija Lietuvoje vis plečiasi ir šiandien jus priimame mūsų šalyje, Šiauliuose. Čia įrengtas puikus žolės riedulio stadionas, kuriame jėgas ir išbandys 8 valstybių sportininkės.

Visoms Europos žolės riedulio moterų čempionato dalyvėms noriu palinkėti kuo didžiausios sėkmės, o žolės riedulio mėgėjams – nepakartojamų akimirkų. Juolab kad šiame čempionate, ko gero, išvysime ir ne vieną būsimą olimpietę, nes čia rungtyniausiančios sportininkės – tai olimpinės viltys.

Tad sėkmės, pergalių ir nepakartojamų įspūdžių!

Pagarbiai,

Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės
Algirdas Raslanas

Brangūs žolės riedulio bičiuliai, čempionato svečiai ir draugai,

Nuoširdžiausiai sveikinu 2007 metų Europos moterų čempionato „Trophy“ varžybų dalyvius, žaidėjas, trenerius, teisėjus, oficialius asmenis ir žiūrovus.

Šiaulių miestas jau daugelį metų yra šalies moterų riedulio centras, čia vyksta pagrindinės Lietuvos moterų varžybos. Šio miesto klubai „Šiauliai“, „Gintra – Strektė – Universitetas“ ir „Lidvija“ jau trečią dešimtmetį garsina Šiaulių miesto vardą Europoje, o šio miesto žaidėjos tradiciškai sudaro Lietuvos įvairaus amžiaus rinktinių pagrindą.

2007 metais Lietuvos moterų riedulys ir LŽRF švęs savo 30 metų jubiliejų. Taip sutapo, kad nedidelės riedulio šeimos aktyvas šiai šventei pateikė didžiausią ir išsvajotą dovaną Lietuvos sporto gerbėjams. Šalies jaunių U-16, U-18 ir jaunimo U-21 rinktinės 2006–2009 metais žaidė ir rungtyniaus tarp 8 pajėgiausių Europos rinktinių. Šiaulių „Gintros – Strektės – Universiteto“ klubo riedulininkės grįžo į Europos elitinį klubų čempionatą, Vilniaus HFTC jau keleri metai įsitvirtinusios senojo kontinento uždarų patalpų pajėgiausių klubų aštuntuke.

Šiais metais EHF antrą kartą patikėjo Lietuvai ir Šiaulių miestui surengti antrąsias pagal svarbą – Europos moterų čempionato „Trophy“ varžybas, iš kurių net 3 komandos turės galimybę patekti į Olimpines žaidynes Pekine.

Šis EHF sprendimas yra neatsitiktinis, kadangi LŽRF ir Šiaulių miesto savivaldybė organizuotai ir šventiškai per paskutinius 6 metus pravedė 4 Europos moterų ir merginų čempionatus, o šiam neeiliniam čempionatui Šiaulių savivaldybė paklojo naują sintetinę dangą bei atnaujino žolės riedulio stadioną.

Nuoširdus ačiū už tai!

Šis Europos moterų čempionatas neeilinė galimybė 8 šalims pratęsti kovą dėl kelialapių į Pekino Olimpines žaidynes. Tikiuosi, kad tie 3 medalių komplektai primins riedulininkėms Lietuvą, Šiaulių miestą jų tolimesnėje kovoje už Olimpinį auksą Pekine.

Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių miesto savivaldybei ir miesto tarybos nariams, kūno kultūros ir sporto skyriui, Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Kūno kultūros ir sporto departamentui, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, federacijos rėmėjams ir visiems draugams, be kurių paramos ir nuoširdžios pagalbos neįvyktų ši nuostabi sporto šventė.

Leonardas Čaikauskas
Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas
Europos žolės riedulio federacijos Vykdomosios Tarybos narys


LITHUANIAN HOCKEY FEDERATION
Zemaites str. 6, LT-2600 Vilnius, Lithuania
Tel./Fax.: +370 5 2338257, E-mail: info@zoles-riedulys.lt